Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Äriregistri andmetel on MTÜ-l juhatuse liikmed, kes vastutavad võrdselt ühingu eest. Aga ühingu siseselt on määratud juhatuse esimees. Kas juhatuse esimees saab allkirjastada lepinguid (klientidega, töötajatega jne)kui juhatuse esimees või peab allkirjastama kui juhatuse liige?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Äriregistri andmetel on MTÜ-l juhatuse liikmed, kes vastutavad võrdselt ühingu eest. Aga ühingu siseselt on määratud juhatuse esimees. Kas juhatuse esimees saab allkirjastada lepinguid (klientidega, töötajatega jne)kui juhatuse esimees või peab allkirjastama kui juhatuse liige?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.06.2015 06:46 (918 korda)
Juhatuse esimehe staatus seisneb eelkõige sisemises töökorralduses ehk juhatuse töö juhtimises. Mõnes MTÜ-s võib ka esimehe valimine toimuda lahus muust juhatusest. Kui registrikaardil ei ole esindusõiguse osas mingeid piiranguid, siis "võõrastega" asjaajamises ei ole tõesti vahet, kas tituleerida isikut juhatuse liikmeks või esimeheks, sest ka esimees on liige. Juhatuse liikmete hulgas võib vabalt olla ka muid ametiposte ja mõnes välisriigis ongi kombeks igale juhatusele liikmele eraldi amet määrata (nt sekrertär, laekur). See on pigem harjumuse ja enesetunde küsimus, kuidas dokumente vormistada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo