Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Erisoodustuseks on laenu andmine turutingimustest madalama intressimääraga. Erisoodustuseks loetakse erisoodustuse hinnaks<br />turutingimustele vastava intressi summa ja laenulepingus ette nähtud<br />intressimäära järgi tasumisele kuuluva intressi summa vahe, välja arvatud kui intress selle maksmise hetkel on vähemalt kahekordne VÕS § 94 lõike 2 kohaselt viimati avaldatud intressimäär. Hetkel on Eesti Pank teatanud võlaõigusseaduse § 94 lg 2 alusel, et võlaõigusseaduse § 94 lõikes 1 nimetatud Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne 1. jaanuari 2015 oli 0,05%. Kas see tähendab, et kui intressiks on 0,1% siis erisoodustust ei teki?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Erisoodustuseks on laenu andmine turutingimustest madalama intressimääraga. Erisoodustuseks loetakse erisoodustuse hinnaks
turutingimustele vastava intressi summa ja laenulepingus ette nähtud
intressimäära järgi tasumisele kuuluva intressi summa vahe, välja arvatud kui intress selle maksmise hetkel on vähemalt kahekordne VÕS § 94 lõike 2 kohaselt viimati avaldatud intressimäär. Hetkel on Eesti Pank teatanud võlaõigusseaduse § 94 lg 2 alusel, et võlaõigusseaduse § 94 lõikes 1 nimetatud Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne 1. jaanuari 2015 oli 0,05%. Kas see tähendab, et kui intressiks on 0,1% siis erisoodustust ei teki?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.06.2015 09:01 (1231 korda)
Jah, kui intressi tasumise hetkel on vastav intressimäär endiselt 0,1%, siis erisoodustust ei teki. Riigikohus selgitab asjas nr 3-3-1-45-07: „TuMS § 48 lg 4 p 6 puhul tekib maksukohustus intressimakse tasumise ajal (kui intressimäär on nõutavast alammäärast madalam) või laenu tagastamise ajal (kui intressi üldse ei tasuta).“


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo