Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - MAKSUKORRALDUS - Kui pikka aega on maksu-ja tolliametil õigus/võimalus ühte juhtumit menetleda? Millise aja jooksul pärast nõutud andmete esitamist, peaks EMTA tegema otsuse?<br /><br />Miks ei saa EU liikmesriigi kodaniku töötajate registris registreerida rohkemaks kui 5 päevaks, kui tal puudub Eesti isikukood.<br />Politsei-ja Piirivalveameti koduleht aga ütleb nii:<br />Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi ja Šveitsi kodanik (edaspidi EL kodanik) võib Eestis elada ja töötada ilma tähtajalist elamisõigust registreerimata kuni 3 kuud.<br /><br />Arvestades, et kodanik on Eestis vahetusüliõpilasena ja ei soovi e-resitentsust.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui pikka aega on maksu-ja tolliametil õigus/võimalus ühte juhtumit menetleda? Millise aja jooksul pärast nõutud andmete esitamist, peaks EMTA tegema otsuse?

Miks ei saa EU liikmesriigi kodaniku töötajate registris registreerida rohkemaks kui 5 päevaks, kui tal puudub Eesti isikukood.
Politsei-ja Piirivalveameti koduleht aga ütleb nii:
Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi ja Šveitsi kodanik (edaspidi EL kodanik) võib Eestis elada ja töötada ilma tähtajalist elamisõigust registreerimata kuni 3 kuud.

Arvestades, et kodanik on Eestis vahetusüliõpilasena ja ei soovi e-resitentsust.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.04.2015 07:01 (1557 korda)
1. Revisjoni puhul määratleb MTA revisjonikorralduses selle eeldatava kestvuse. Üksikjuhtumi kontrolli puhul tavaliselt mitte. Vt ebamõistlikult pika revisjoni kohta Riigikohtu praktikat siit: http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-78-14 Täpset tähtaega seadusest ei leia, see sõltub asja keerukusest ning sellest lähtuvalt peaks tähtaeg olema mõistliku pikkusega.

2. Taotlege isikule isikukood või laske tal endal seda teha. Vt MTA juhendist: http://www.emta.ee/index.php?id=31164#saaja_registreerimisest

Ilma isikukoodita ei saa te TSD lisa 2 täita ja esitada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo