Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõte omab äriruume. Ettevõte ei lisa üürile käibemaksu, samuti ei küsi tagasi sisendit remondilt-hoolduselt. Ruumid on antud allrendile. Rendileping näeb ette, et allrentnik tasub rendileandjale ka maamaksu ja kindlustuse. Ettevõte on teise tegevusala tõttu käibemaksukohustuslane ja müües allrentnikule edasi elektrit, lisame arvele käibemaksu. Kuidas aga edasi esitada arveid kindlustuse ning maamaksu osas?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte omab äriruume. Ettevõte ei lisa üürile käibemaksu, samuti ei küsi tagasi sisendit remondilt-hoolduselt. Ruumid on antud allrendile. Rendileping näeb ette, et allrentnik tasub rendileandjale ka maamaksu ja kindlustuse. Ettevõte on teise tegevusala tõttu käibemaksukohustuslane ja müües allrentnikule edasi elektrit, lisame arvele käibemaksu. Kuidas aga edasi esitada arveid kindlustuse ning maamaksu osas?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.03.2015 10:04 (1220 korda)
Kindlustusteenuse saab edasi müüa käibemaksuvabalt, kui kindlustatakse üürniku riske. Vastasel korral maksustatakse kindlustuskulu üüri maksustatava väärtuse koosseisus (praegusel juhul maksuvaba käibena).

Maamaks kui selline ei ole küll teenus, kuid see moodustab üürist/rendist osa ning maksustatakse üüri/rendi maksustatava väärtuse koosseisus. Kui teenus on maksuvaba, siis suureneb vastavalt maamaksukulu võrra maksuvaba käive.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo