Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Remonditakse Rootsis puhkekompleksi ja teenuse osutaja on Eesti km kohuslane ja teenuse saaja on ka Eesti km kohuslane. Kas seejuures on midagi, mida peaks maksustamise juures arvestama?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Remonditakse Rootsis puhkekompleksi ja teenuse osutaja on Eesti km kohuslane ja teenuse saaja on ka Eesti km kohuslane. Kas seejuures on midagi, mida peaks maksustamise juures arvestama?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.06.2006 10:16 (1452 korda)
Kinnisasjaga seotud teenuste maksustamist reguleerib käibemaksuseaduse § 10 lg 5 punkt 1, mille kohaselt käibe tekkimise koht ei ole Eesti, kui tegemist on kinnisasjaga seotud teenusega.

Seega teenuse käibe tekkimise kohaks on Rootsi ja tuleks välja selgitada, kas teie lepingupartner on Rootsis käibemaksukohustuslane või mitte. Kui teie lepingupartner on Rootsis käibemaksukohustuslane, siis tuleks teil kajastada arvel 0% maksumäär ja tehingupartneril rakendada pöördmaksustamist.

Kui aga tehingupartner ei ole Rootsis käibemaksukohustuslane, siis tuleks teil end Rootsis käibemaksukohustuslaseks registreerida ning sel juhul tuleks arvel kajastada Rootsi käibemaks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo