Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Ettevõte A omab Tallinna Vee A-aktsiaid, Tallinna Vesi maksab ettevõttele A iga aasta dividende.<br /><br />Küsimus: Kas ettevõte A saab neid dividende kuidagi maksuvabalt ettevõttest välja võtta? Sest Tallinna Vesi on ju dividende makstes maksnud ka tulumaksu ja toimuks topeltmaksustamine?<br /><br />Kas neid dividende tuleb deklareerida ka 2015. a jaanuarikuu TSD-l?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte A omab Tallinna Vee A-aktsiaid, Tallinna Vesi maksab ettevõttele A iga aasta dividende.

Küsimus: Kas ettevõte A saab neid dividende kuidagi maksuvabalt ettevõttest välja võtta? Sest Tallinna Vesi on ju dividende makstes maksnud ka tulumaksu ja toimuks topeltmaksustamine?

Kas neid dividende tuleb deklareerida ka 2015. a jaanuarikuu TSD-l?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.02.2015 10:40 (1483 korda)
Tulumaksuseaduse § 50 lg 1.1 kohaselt eeldab maksuvabastus 10% suurust osalust dividende maksvas äriühingus (AS TAllinna Vesi). Väiksema osaluse puhul tekib topeltmaksustamine ning selliseid aktsiaid on kasulikum omada füüsilise isikuna. Võite näiteks need aktsiad oma osanikele mitterahalise dividendina välja maksta.

Kui maksuvabastuse õigust ei ole, siis saadud dividende ei deklareerita. TSD lisa 7 täidetakse sellel kuul, mil oma osanikele dividendi maksti.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo