Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mittetulundusühing - Ühingu tegeleb puuetega inimestega ning osutab teenust sotsiaalministeeriumile. Nimelt osutab puudega inimestele igapäevaelu, toetatud elamise ja töötamise teenust. Lisaks igapäevasel tööle õpetatakse kliendile elukorraldust ja hakkamasaamist väljaspool kodu, st käiakse koos klientidega kohvikus, teatris, ekskursioonil jms. Ühing maksab kinni kõik sellised kulud st kohviku arved, teatripiletid klientidele. Ega ju selliseid kulusid ei pea deklareeima TSD ja maksustama?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ühingu tegeleb puuetega inimestega ning osutab teenust sotsiaalministeeriumile. Nimelt osutab puudega inimestele igapäevaelu, toetatud elamise ja töötamise teenust. Lisaks igapäevasel tööle õpetatakse kliendile elukorraldust ja hakkamasaamist väljaspool kodu, st käiakse koos klientidega kohvikus, teatris, ekskursioonil jms. Ühing maksab kinni kõik sellised kulud st kohviku arved, teatripiletid klientidele. Ega ju selliseid kulusid ei pea deklareeima TSD ja maksustama?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.02.2015 08:36 (1661 korda)
Ei. Kui MTÜ saabki toetust selleks või siis sisaldab teenus selliseid komponente, siis seda ei maksustata. Esimesel juhul on tegemist põhikirjalise tegevusega, mille jaoks on raha saadud ning kui selle raha eest seda finantseeritakse, siis võib tinglikult öelda, et see kes raha eraldas, maksab selle tegelikult ise kinni ning tulumaksuseaduse mõistes ei ole nt kingituse või vastuvõtukulu vms tegijaks MTÜ.

Kui see sisaldub teenuste paketis, siis selle eest makstakse teenustasu ning puudub samuti maksukohustus (ei ole ei kingitus, vastuvõtukulu ega muu selline).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo