Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Kui töölepinguga töötaja käib lähetuses oma isikliku sõiduautoga ning esitab kütusekulu tšeki, mis tal selleks lähetuse reisiks kulus, kas ka sellelt kulult võib käibemaksu mahaarvata ja kas tuleb samuti rakendada ainult 50%?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui töölepinguga töötaja käib lähetuses oma isikliku sõiduautoga ning esitab kütusekulu tšeki, mis tal selleks lähetuse reisiks kulus, kas ka sellelt kulult võib käibemaksu mahaarvata ja kas tuleb samuti rakendada ainult 50%?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.01.2015 09:41 (1699 korda)
EML on seisukohal, et kui arve on korrektne (lihtsustatud arve või tööandja nimele väljastatud arve) ning muid käibemaksu mahaarvamise piiranguid ei eksisteeri (vt KMS § 29 lg 1 ja § 32 lg 1), siis saab sisendkäibemaksu maha arvata. Kuna auto ei ole tööandja valduses, siis sõiduautodega seotud mahaarvamise piirang ei kohaldu ning maha saab arvata 100% käibemaksust. KMD lahtreid 5.3 ja 5.4 ei täideta.

MTA on selles osas meie teada eriarvamusel ning leiab, et käibemaksu maha arvata ei saa.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo