Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Oleme soetanud aastal 2009 kontorihoone ilma käibemaksuta. Hoone on olnud kasutuses büroona kogu selle aja. Nüüd on vaja teha korralik katuse remont. Kas sellise põhivara parenduse puhul tohib käibemaksu tagasi küsida või mitte? Millega peaksin arvestama tulevikus, kui hoonet müüa? Kuidas deklareerida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Oleme soetanud aastal 2009 kontorihoone ilma käibemaksuta. Hoone on olnud kasutuses büroona kogu selle aja. Nüüd on vaja teha korralik katuse remont. Kas sellise põhivara parenduse puhul tohib käibemaksu tagasi küsida või mitte? Millega peaksin arvestama tulevikus, kui hoonet müüa? Kuidas deklareerida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.11.2014 10:50 (2107 korda)
Kui hoonet kasutatakse ettevõtluses ning ettevõtluse tulemusena tekib vähemalt mingiski osas maksustatav väljundkäive, siis on sisendkäibemaksu mahaarvamine võimalik (vastavalt maksustatava käibe tarbeks kasutamise osatähtsusele).

Kui tegemist on sellise parendusega, mida oleks õige raamatupidamises kajastada põhivarana, siis laieneb sellele kinnisasjadele kehtestatud mahaarvatava sisendkäibemaksu korrigeerimise kohustus (10 aasta jooksul arvates põhivara kasutuses oleva põhivarana arvele võtmisest).

Müügi maksustamist see otseselt ei mõjuta (st kasutuses oleva kinnisasja võõrandamine on maksuvaba, v.a vabatahtlik maksustamine, vt KMS § 16 lg 2 p 3 ja lg 3), kuid kaudselt küll. Kui 10-aastane sisendkäibemaksu korrigeerimise periood ei ole möödunud, siis müügi hetkel loetakse see lõppenuks ning sõltuvalt sellest, kas müüki maksustatakse või mitte, on võimalik teha mahaarvatud sisendkäibemaksu osas ülejäänud aastate osas lõplik korrigeerimine.

Kuna teema on väga lai, siis soovitame vaadata järgmiseid küsimusi ja vastuseid või pöörduda otse EML juristide poole konsultatsiooni saamiseks:

1) http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=2114

2) http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1900

3) http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1402

4) http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=997

Arvestada tuleb, et vastused on antud vastamise ajal kehtinud õigust silmas pidades ning mõni norm võib olla muutunud.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo