Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - 5% ja 9% maksumäär - Ettevõtte töötajaid käisid lähetuses koos koostööparneri töötajatega (Eesti sisene). Arve esitati hotellist kokku meie ettevõttele. Kui nüüd esitame majutuse arve osaliselt edasi koostööpartnerile, siis kas samuti 9% või peame meie juba arve tegema 20%?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtte töötajaid käisid lähetuses koos koostööparneri töötajatega (Eesti sisene). Arve esitati hotellist kokku meie ettevõttele. Kui nüüd esitame majutuse arve osaliselt edasi koostööpartnerile, siis kas samuti 9% või peame meie juba arve tegema 20%?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 18.11.2014 17:03 (949 korda)
Mõttekas oleks paluda arve esita koostööpartneri rekvisiitidega. Kui teie selle edasi esitate, siis peaksite kasutama reisiteenuste erikorda (vt KMS § 40), mis tähendab, et maksumäär oleks sel puhul 20% (KMS § 40 lg 7 nimetab seda eraldi reisiteenuseks ning sellele ei kehti siseriiklik madalam maksumäär) ning arvel ei tohiks käibemaksu välja tuua (KMS § 40 lg 8), seda ei saaks seega ka maha arvata. Ka teie ei tohiks sellisel juhul sisendilt käibemaksu maha arvata (vt KMS § 40 lg 6).

Kui edasimüük on samas hinnas (sisseostuhind käibemaksuga), siis on maksustatav väärtus 0 (KMS § 40 lg 4) ning maksukohustust ei teki, kuigi arvestuses muutub maksumäär 20%-ks.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo