Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Palgad, lähetused, hüvitised - Meie töötajad viibisid lähetusel. Lähetusel viibisid nii töölepinguga töötajad kui ka käsunduslepingu alusel töötajad (meie peame neid ikkagi meie töötajateks, kuigi osutavad meile teenust oma OÜ alt). Kuidas toimida toitlustuskuludega - kui töölepinguga töötajate puhul on see erisoodustus, siis mida teha selle kuluga, mis läks käsunduslepinguga töötajatele - kas äripartnerite vastuvõtt?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie töötajad viibisid lähetusel. Lähetusel viibisid nii töölepinguga töötajad kui ka käsunduslepingu alusel töötajad (meie peame neid ikkagi meie töötajateks, kuigi osutavad meile teenust oma OÜ alt). Kuidas toimida toitlustuskuludega - kui töölepinguga töötajate puhul on see erisoodustus, siis mida teha selle kuluga, mis läks käsunduslepinguga töötajatele - kas äripartnerite vastuvõtt?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.11.2014 09:41 (1519 korda)
Erisoodustuse sätte mõistes on ka muude võlaõiguslike lepingute alusel teenust osutavad isikud töötajad (vt TuMS § 48 lg 3). Seega, kui kulutus vastab erisoodustuse mõistele, siis on see nii töötajate kui ka käsundisaajate puhul ühtemoodi erisoodustus.

Kui käsundisaaja on juriidiline isik, siis võib see olla kolmanda isiku kaudu tehtud erisoodustus. Teil ei tekiks maksukohustust, kui te laseksite näiteks juriidilisel isikul kulud hüvitada.

Sellisel juhul võiks tekkida hoopis lepingupartneril erisoodustus, kui ta nt lähetust ei vormistanud ning seda päevarahast maha ei arvestanud. Eesti sisese lähetuse puhul, kuivõrd maksuvaba päevaraha puudub, siis mahaarvamist muidugi teha ei saagi ning erisoodustuse vältimiseks tuleks kulud hüvitada tööandjale.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo