Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ettevõte teeb tootele reklaamikulutusi, küsib sisendkäibemaksu tagasi ja seejärel teeb arve edasi tootjale. Küsimus on et kui tootja on EL liige siis arvele k/m ei lisa ja kui tootja ei ole EL liige siis panen?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte teeb tootele reklaamikulutusi, küsib sisendkäibemaksu tagasi ja seejärel teeb arve edasi tootjale. Küsimus on et kui tootja on EL liige siis arvele k/m ei lisa ja kui tootja ei ole EL liige siis panen?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.06.2006 05:57 (1601 korda)
Eeldades, et küsimus puudutab reklaamiteenuse edasimüüki.
1) Kui on EL käibemaksukohustuslane või piiratud käibemaksukohustuslane, siis KMS § 10 lg 2 p 2 ja § 10 lg 5 p 7 koostoimes KMS § 15 lg 4 p-ga 1 näeb ette 0% maksumäära rakendamise.
2) Kui tegemist on ühendusevälise riigi isikule (st nii ettevõtjad, käibemaksukohustuslased kui ka eraisikud) osutatava reklaamiteenusega, siis tuleb samuti rakendada 0% maksumäära (KMS § 10 lg 2 p 2 ja § 10 lg 5 p 7 koostoimes KMS § 15 lg 4 p-ga 1).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo