Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Firmal on sõiduauto. Kas tuleb pidada sõidupäevikut, et tõestada autokasutust vaid tööga seotud sõitudeks? Kui sõidupäevikut ei peeta, kas siis loetakse erisoodustuse hinnaks 256 eurot, sellelt siis ka igakuised maksud? Pean silmas 01.12.2014 jõustuvat muudatust.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firmal on sõiduauto. Kas tuleb pidada sõidupäevikut, et tõestada autokasutust vaid tööga seotud sõitudeks? Kui sõidupäevikut ei peeta, kas siis loetakse erisoodustuse hinnaks 256 eurot, sellelt siis ka igakuised maksud? Pean silmas 01.12.2014 jõustuvat muudatust.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.10.2014 09:34 (3194 korda)
Kui on võimalik muude tõenditega usaldusväärselt tõendada, et erasõite ei tehta, siis sõidupäevikut pidama ei pea. Vt Riigikohtu lahendit asjas nr 3-3-1-93-08: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-93-08

Kui erasõite tehakse ning päevikut ei peeta, siis on erisoodustuse hinnaks 256 €. Kui päevikut peetakse, siis on erisoodustuseks sõltuvalt autost 20 või 30 senti kilomeetri kohta. Kui töötaja hüvitab, kas 256 € või vastavalt päevikule erasõidud (kuid hüvitama ei pea rohkem kui 256 €), siis erisoodustust ei teki.

1.12.2014. a muutub sisendkäibemaksu mahaarvamise kord sõiduautode ja nende kasutuskulude osas. See ei ole erisoodustusega seotud muudatus, erisoodustuste osas ei muutu mitte midagi. Käibemaksuarvestuses ei ole sõidupäeviku pidamist ette nähtud, kuid kui päevikut peetakse, siis on tegemist kindlasti kaaluka tõendiga, mis näitab, kas käibemaksu võib maha arvata 100% (isiklik kasutus puudub) või kuni 50% (isiklik kasutus on olemas) sisendkäibemaksust. Seejuures, kui käibemaksukohustuslane ei soovi 100% sisendkäibemaksust mingil põhjusel maha arvata, siis see ei tähenda tingimata, et sõiduautot oleks kasutatud isiklikes huvides ja peaks erisoodustust deklareerima või kulude kompenseerimist töötajalt nõudma. Need ei ole omavahel seotud.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo