Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - 1. septembrist 2014 muutus isikliku sõiduauto kasutamise eest hüvitise maksmise kord. Kas juhatuse liige, kes kasutab oma isiklikku sõiduautot tööülesannete täitmiseks, saab ja võib arvestada töösõitude hulka ka sõidud tööle ja koju, sest tema elukohast ei ole võimalik tööle jõuda ühistranspordiga õigeks ajaks ja mõistliku ajakuluga?<br />Teiseks kas muutub ka tööandja sõiduki erisoodustuse maksu arvestus?<br />Nagu eelpool oli juttu, siis kas juhatuse liige võib arvestada töösõitudeks sõite koju ja tööle ning peale selle on tal vajadus olla kiiresti kohal, kui firma veoautodega midagi juhtub?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

1. septembrist 2014 muutus isikliku sõiduauto kasutamise eest hüvitise maksmise kord. Kas juhatuse liige, kes kasutab oma isiklikku sõiduautot tööülesannete täitmiseks, saab ja võib arvestada töösõitude hulka ka sõidud tööle ja koju, sest tema elukohast ei ole võimalik tööle jõuda ühistranspordiga õigeks ajaks ja mõistliku ajakuluga?
Teiseks kas muutub ka tööandja sõiduki erisoodustuse maksu arvestus?
Nagu eelpool oli juttu, siis kas juhatuse liige võib arvestada töösõitudeks sõite koju ja tööle ning peale selle on tal vajadus olla kiiresti kohal, kui firma veoautodega midagi juhtub?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 29.09.2014 13:45 (1880 korda)
Jah, kui ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga, siis tulumaksuseaduse § 48 lg 5.1 seda erisoodustuseks ei loe, see on töösõit.

Tööandja sõiduauto erisoodustuse arvestuse osas midagi ei muutunud.

Kui tegemist on tööandja operatiivsõidukiga, siis on tegemist muu olukorraga ning me ei räägi mitte töökoha ja kodu vahelistest sõitudest eelpool viidatud tähenduses, vaid puhtal kujul tööandja tegevusega seotud kuludest. Tööandja huvid prevaleerivad töötaja hüvede üle. Võib olla ka nii, et on valvegraafik ning sõiduk on operatiivsõiduk teatud ajal ja muul ajal tuleb otsustada § 48 lg 5.1 alusel erisoodustuse puudumise või olemasolu üle.

Vt sel teemal Riigikohtu praktikat siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-93-08


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo