Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Tarnime Soome kaupa Soome ettevõtjale 1. Ettevõtja 2 Soomest hakkab osutama meile vahendusteenust. Tean, et peab olema sõlmitud leping, Soome ettevõtja 2 peab esitama arve. Küsimus: Kas saadud vahendusteenuse arve alusel tekib meil maksukohustusi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Tarnime Soome kaupa Soome ettevõtjale 1. Ettevõtja 2 Soomest hakkab osutama meile vahendusteenust. Tean, et peab olema sõlmitud leping, Soome ettevõtja 2 peab esitama arve. Küsimus: Kas saadud vahendusteenuse arve alusel tekib meil maksukohustusi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.05.2006 07:30 (1393 korda)
Jah, Teil tekib maksukohustus, kuid juhul, kui Teil on vastava teenuse osas ka sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus, siis saab nii maksukohustuse kui ka mahaarvamise deklareerida ühes deklaratsioonis. Käibemaksuseaduse § 3 lg 4 p 2 kohaselt peab käibemaksukohustuslane maksma käibemaksu KMS § 10 lõikes 2 loetletud teenustelt, mis on saadud ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena. KMS § 10 lg 2 p 10 kohaselt on teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui Eestis registreeritud maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele osutatakse vahendusteenust. Vahendusteenuse mõistet vt KMS § 2 lg 11.
Seega on Teil Eestis käibemaksukohustus. Soome maksukohustuslasele tuleb edastada Teie käibemaksukohustuslasena registreerimise number arvele kandmiseks. Soome maksukohustuslane rakendab sellele käibele maksuvabastust sisendkäibemaksu mahaarvamise õigusega (0 määr).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo