Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Töötuskindlustus - Kui töölepingu alusel ettevõttes töötanud töötajale makstakse konkurentsikeelu kokkuleppe tasu järgneva 6 kuu jooksul pärast töölepingu lõppemist. Kas sellisel juhul tuleb arvestada ja kinni pidada sellelt tasult töötuskindlustuse maksed? Töölepingu kehtimise ajal kuulus töötaja tasu töötuskindlustusega maksustamise alla.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui töölepingu alusel ettevõttes töötanud töötajale makstakse konkurentsikeelu kokkuleppe tasu järgneva 6 kuu jooksul pärast töölepingu lõppemist. Kas sellisel juhul tuleb arvestada ja kinni pidada sellelt tasult töötuskindlustuse maksed? Töölepingu kehtimise ajal kuulus töötaja tasu töötuskindlustusega maksustamise alla.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.08.2014 00:21 (905 korda)
Konkurentsikeelu eesmärgiks on ju hüvitada saamata jäänud töine tulu. Maksmise kohustus tuleneb töölepingust ning makse kvalifitseeritakse tulumaksuseaduse § 13 mõistes palgatuluks. Ka sotsiaalmaksuseaduse § 2 lg 1 p 1 määratleb maksuobjektina: "töötajale rahas makstud töötasult ja muudelt tasudelt;".

Kogumispensionide seadus ja töötuskindlustuse seadus määratlevad maksuobjektina sisuliselt sama objekti, mille sotsiaalmaksuseadus.

Kuna ükski seadus erandit ei tee, siis järelikult maksustataksegi see täpselt nagu töötasugi. Erisus võiks aga olla nt selles, et sotsiaalmaksu kuumäär ei kohaldu, sest tööd ei tehta ning makse on tingitud varasemast töösuhtest.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo