Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Äriühing soovib müüa oma kinnisvara (4 objekti). Ostjateks on ainuosaniku perekonna liikmed. Millised maksuriskid kaasnevad sellise tehinguga? Kas oleks mõistlik objektid hinnata lasta (kas on määratud mitu hinnangut peaks olema?).
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Äriühing soovib müüa oma kinnisvara (4 objekti). Ostjateks on ainuosaniku perekonna liikmed. Millised maksuriskid kaasnevad sellise tehinguga? Kas oleks mõistlik objektid hinnata lasta (kas on määratud mitu hinnangut peaks olema?).

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.08.2014 21:18 (902 korda)
Tegemist on seotud isikutega ning kui tehing tehakse alla turuhinda, siis tekib osaühingul turuhinna ja rakendatud hinna vahelt tulumaksu tasumise kohustus (tulumaksuseaduse § 50 lg 4). Mõistlik oleks tõesti seega hindamine tellida. Piisab ühest hinnangust. Kui turuhind on tegelikult teine (st hinnang on kallutatud), siis võib maksuhaldur tuvastada tegeliku turuhinna ning kohaldada TuMS § 50 lg 4.

Ei saa välistada, et tegemist võib olla ka erisoodustusega, kui osanik on ka nt juhatuse liige või on ostja töötaja või juhatuse liige ning soodustus saadakse seoses sellise suhtega (vt TuMS § 48).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo