Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kauba ühendusesisene käive ja soetamine - Saime Tšehhist arve käibemaksuga, meie ja nende VAT on arvel näidatud. Kuna kaubaga on kiire, maksime kogu summa (keeleprobleem suhtluses). Kuidas oleks õige kajastada käibedeklaratsioonil? Kas ühendusesisene pöördmaksustamine käibemaksuta summa osas, nende käibemaksu summa muude ärikuludena ja esitada tagastustaotlus järgmine aasta või jätta käibedeklaratsioonil kajastamata ja kuluks kogu summa. Lisaks veel on need materjalid maksuvaba käibe tarbeks ja kasutame otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Saime Tšehhist arve käibemaksuga, meie ja nende VAT on arvel näidatud. Kuna kaubaga on kiire, maksime kogu summa (keeleprobleem suhtluses). Kuidas oleks õige kajastada käibedeklaratsioonil? Kas ühendusesisene pöördmaksustamine käibemaksuta summa osas, nende käibemaksu summa muude ärikuludena ja esitada tagastustaotlus järgmine aasta või jätta käibedeklaratsioonil kajastamata ja kuluks kogu summa. Lisaks veel on need materjalid maksuvaba käibe tarbeks ja kasutame otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.08.2014 20:50 (2024 korda)
Kui tegemist on tegelikult siiski ühendusesisese kauba käibega (teie kaoks kauba ühendusesisene soetamine), siis tõenäoliselt teile käibemaksu maksuameti kaudu ei tagastata. Soetamine tuleb deklareerida nii nagu ühendusesisene kauba soetamine ikka ning maksustatav väärtus ei sisalda välisriigi käibemaksu (KMS § 12 lg 6.1). Enammakstud summa tuleb tarnijalt tagasi küsida ja paluda korrektset arvet. Kui see ei õnnestu, siis on tegemist lihtsalt kuluga. Igaks juhuks võib proovida MTA kaudu tagastustaotlust esitada.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo