Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ettevõte osutab transporditeenuse Soome km kohustuslasele. Teenus algab Eestist, ühe sõidu raames võetakse kaup peale nii Soomest, midagi panna kse Rootsis maha ning osa kaupa viiakse Norrasse (EL välja) ja sealt tuuakse jälle midagi Soome tagasi. Sõidu maksumust ei saa eraldada. Kas toimime õigesti kui kajastame selle 0% käibena aga mitte EL sisese käibena? Kogu tehing toimub ühe kliendi piires.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte osutab transporditeenuse Soome km kohustuslasele. Teenus algab Eestist, ühe sõidu raames võetakse kaup peale nii Soomest, midagi panna kse Rootsis maha ning osa kaupa viiakse Norrasse (EL välja) ja sealt tuuakse jälle midagi Soome tagasi. Sõidu maksumust ei saa eraldada. Kas toimime õigesti kui kajastame selle 0% käibena aga mitte EL sisese käibena? Kogu tehing toimub ühe kliendi piires.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.08.2014 23:32 (2382 korda)
Jah. KMS § 10 lg 4 p 9 kohaselt ei ole käibe tekkimise kohaks Eesti, kui osutatakse teenust Eestis oleva asukoha või püsiva tegevuskoha kaudu teises liikmesriigis maksukohustuslasena või piiratud maksukohustuslasena registreeritud isikule või ettevõtlusega tegelevale ühendusevälise riigi isikule.

KMS § 15 lg 4 p 1 kohaselt on maksumäär 0%.


| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo