Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõte soetab Soome km'ga ettevõttelt transporditeenuse osutamise käigus diiselkütust ja muid teenuseid. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve kus on eraldi ridadega välja toodud kütus, vahendustasu, ettevõtte töötaja kasutas Soome telefoniteenus ning Soome firma ostis meie autole ka laevapiletid. Arvele on märgitud 0% ja Revarse Charge. Kas toimime õigesti kui kajastame kütuse ühendusesisese kauba soetusena ja muud teenused ühendusesisese teenuse soetamisena ja rakendame pöördmaksustamist?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte soetab Soome km'ga ettevõttelt transporditeenuse osutamise käigus diiselkütust ja muid teenuseid. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve kus on eraldi ridadega välja toodud kütus, vahendustasu, ettevõtte töötaja kasutas Soome telefoniteenus ning Soome firma ostis meie autole ka laevapiletid. Arvele on märgitud 0% ja Revarse Charge. Kas toimime õigesti kui kajastame kütuse ühendusesisese kauba soetusena ja muud teenused ühendusesisese teenuse soetamisena ja rakendame pöördmaksustamist?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.07.2014 08:19 (1656 korda)
Kui Soomest saadud arvel on kogu teenuse kohta märgitud 0% ja pöördmaksustamise viide, siis võib eeldada, et müüja käsitab seda ühe tervikliku teenusena (segatarne), mille üksikuid komponente ei pea erinevalt maksustama. Sel juhul tuleb kogu arve summa pöördmaksustada Eestis kui Soome ettevõtjalt saadud teenus.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo