Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Teenuse tellib tütarfirma, teenuse osutaja märgib arvele tütarfirma nime aga emaettevõtte aadressi. Kas tütarfirmal on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida? Teenuseosutaja keeldub arvet parandamast, kuna nende programm seda ei võimalda. Arve tasusime ettemaksuna (arve tasus ka tütarfirma), seega ei ole võimalik ka maksmisega viivitamisega mõjutada, et arve vormistatakse õigesti.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Teenuse tellib tütarfirma, teenuse osutaja märgib arvele tütarfirma nime aga emaettevõtte aadressi. Kas tütarfirmal on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida? Teenuseosutaja keeldub arvet parandamast, kuna nende programm seda ei võimalda. Arve tasusime ettemaksuna (arve tasus ka tütarfirma), seega ei ole võimalik ka maksmisega viivitamisega mõjutada, et arve vormistatakse õigesti.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.07.2014 07:57 (859 korda)
Kui teenust kasutab emaettevõtja, siis saaks tütarettevõtja sisendkäibemaksu maha arvata selliselt, et ta müüb selle teenuse edasi.

Sisendkäibemaksu saab maha arvata see, kes enda ettevõtluses kasutamiseks kaupa või teenust soetab ning kes on ka arvele kantud tellijana.

Kui ainus probleem on aadress, siis see ei ole probleem, sest emaühing võib olla volitatud esindaja ja aadress võib olla ka esindaja või struktuuriüksuse aadress.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo