Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mitteresident - Eesti ettevõte soovib võtta tööle Läti kodaniku nii Eestisisesteks kui rahvusvaheliste vedude autojuhiks. Kuidas toimub temalt töötasumaksude arvestus? Töötajale on võetud Maksuametist isikukood, kas kehtib ka ravikindlustus (kas peame välisriigist sõitude ajaks võtame A1 vormi)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte soovib võtta tööle Läti kodaniku nii Eestisisesteks kui rahvusvaheliste vedude autojuhiks. Kuidas toimub temalt töötasumaksude arvestus? Töötajale on võetud Maksuametist isikukood, kas kehtib ka ravikindlustus (kas peame välisriigist sõitude ajaks võtame A1 vormi)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.06.2014 13:25 (1689 korda)
Kui Eesti on transiitriik, siis võib öelda, et ta ei tee siin tööd ning tulumaksuseaduse § 29 lg 1 ei kohaldu, tulumaks tasutakse seal, kus ta on resident. Võimalik, et tööandja peab seal end mitteresidendist tööandjana arvele võtma, eriti arvestades sotsiaalkindlustusmaksete osas tekkivat võimalikku maksukohustust.

Rahvusvaheliste vedude puhul on selle riigi määratlemine, kus sotsiaalkindlustusmakseid tasutakse, erireeglitega reguleeritud. Vt siit MTA juhendit: http://www.emta.ee/?id=14328 Tõenäoliselt, kui siin on vaid n-ö autobaas, kuid sõidetakse üle maailma, siis tasutakse elukohajärgsesse riiki sotsiaalkindlustusmakseid (olenevalt täpsematest asjaoludest võib kohustus tekkida aga ka hoopis tööandja asukohajärgses riigis). Täpset vastust ei saa täpsemaid asjaolusid teadmata anda.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo