Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõte sai teenusepartnerilt arve 07.05.2014. Arvel kajastub tehing: Teenus perioodil 01.04.14-30.06.14. Arve tasutud 09.05.14.<br />Mis kuus võib selle teenuse sisendkäibemaksu maha arvata? Kas aprillis, sest teenus algas aprillis? Mais, sest arve väljastati mais ja tasumine toimus mais? Juunis, kuna siis lõppeb teenuse osutamine?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte sai teenusepartnerilt arve 07.05.2014. Arvel kajastub tehing: Teenus perioodil 01.04.14-30.06.14. Arve tasutud 09.05.14.
Mis kuus võib selle teenuse sisendkäibemaksu maha arvata? Kas aprillis, sest teenus algas aprillis? Mais, sest arve väljastati mais ja tasumine toimus mais? Juunis, kuna siis lõppeb teenuse osutamine?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 13.05.2014 11:32 (842 korda)
Sisendkäibemaksu mahaarvamine tehakse siis, kui teisel poolel tekib maksukohustus ning teil on selle kohta korrektne arve kätte saadud. Kui arve väljastati mais seetõttu, et te tasusite mais, siis järelikult tekkis käive mais ning 20. juuniks esitatavas KMD-s teete mahaarvamise.

KMS § 31 lg 9: „Soetatud kauba või saadud teenuse ja selle kohta väljastatud arve saamisel eri maksustamisperioodidel arvatakse sisendkäibemaks maha maksustamisperioodil, mil kauba võõrandajal või teenuse osutajal tekkis käive käesoleva seaduse § 11 kohaselt. Kui maksustamisperioodi käibedeklaratsiooni esitamise ajaks ei ole sisendkäibemaksu mahaarvamise aluseks olevat arvet saadud, arvatakse sisendkäibemaks maha maksustamisperioodil, mil arve saadakse.“

KMS § 11 lg 1 p-d 1-2: „(1) Käive on tekkinud või teenus on saadud päeval, mil esimesena tehti üks alljärgnevaist toiminguist:
1) kauba ostjale lähetamine või kättesaadavaks tegemine või teenuse osutamine;
2) kauba või teenuse eest osalise või täieliku makse laekumine, teenuse saamisel osaline või täielik maksmine;“


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo