Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõte osutab transportteenust Rootsi käibemaksukohustuslasele. Vedu Rootsi-Holland-Rootsi. Kas arve 0% määraga ja teisele poolele pöördmaksustamine (KMS § 15 lg 4 p 1) või on siin erisus, et vedu ei alga Eestist?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte osutab transportteenust Rootsi käibemaksukohustuslasele. Vedu Rootsi-Holland-Rootsi. Kas arve 0% määraga ja teisele poolele pöördmaksustamine (KMS § 15 lg 4 p 1) või on siin erisus, et vedu ei alga Eestist?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.05.2014 06:15 (1682 korda)
EL-sisene kaubaveoteenus, mida osutatakse teise liikmesriigi käibemaksukohustuslasele või piiratud käibemaksukohustuslasele või ühendusevälise riigi ettevõtjale, maksustatakse üldreegli alusel (KMS § 10 lg 4 p 9), st käibe tekkimise koht ei ole Eesti ning maksumäär on 0% (KMS § 15 lg 4 p 1). Veo alguspunktil oleks tähendust siis, kui teenust osutatakse isikule, kes ei ole käibemaksukohustuslane.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo