Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kauba ja teenuse maksustamine. <br />Osutame ühe tehingu käigus allhanke korras teenust ja müüme kaupa oma Soomes asuvale emaettevõtjale (st. maksja on liikmesriigi maksukohustuslane). Teenuse osutamise koht on aga Eesti ja kaubad Eestist välja ei liigu. Kuidas maksustada? Kas teenust ja kaupa tuleb käsitleda erinevalt?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kauba ja teenuse maksustamine.
Osutame ühe tehingu käigus allhanke korras teenust ja müüme kaupa oma Soomes asuvale emaettevõtjale (st. maksja on liikmesriigi maksukohustuslane). Teenuse osutamise koht on aga Eesti ja kaubad Eestist välja ei liigu. Kuidas maksustada? Kas teenust ja kaupa tuleb käsitleda erinevalt?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 24.05.2006 12:58 (1490 korda)
Kuna täpsustatud ei ole mis teenuse või kaubaga on tegemist, ei saa vastata ka küsimusele, kas teenust-kaupa tuleb käsitleda eraldi või koos. Teenuse osas on võimalus 0% käibemaksumäära lisada KMS § 10 lg 2 p 1-10 ja 12-16 nimetatud teenustele, mida osutatakse teise liikmesriigi maksukohustuslasele. Nimetatud loetelus ei ole ühtegi teenust, mis oleks seotud kaubaga, mistõttu kaubaga seotud teenust (nt remont, paigaldamine vm), mida osutatakse Eestis, maksustatakse üldjuhul 18% käibemaksumääras. Kui kaupa Eestist välja ei viida, maksustatakse ka kaup 18% käibemaksuga.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo