Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Kas ettevõte võib anda osanikule laenu koos intressiga või kehtib üleüldine laenukeeld?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas ettevõte võib anda osanikule laenu koos intressiga või kehtib üleüldine laenukeeld?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.04.2014 08:30 (1426 korda)
Teie küsimusega sarnasele küsimusele on vastatud: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=390

Silmas tuleb pidada, et selles vastuses viidatakse tulumaksuseaduse § 51 lg-le 4, mis on alates 01.01.2009. a kehtetu. Muus osas muudatusi ei ole.

Intress laenukeelu rikkumist „ei heasta“, kuid kui tegemist on seotud isikute vahelise tehinguga, siis hoolimata selle võimalikust tühisusest, rakendub tulumaksuseaduse § 50 lg 4 (siirdehinna küsimus) ning turuhinnaerinevus kuulub tulumaksuga maksustamisele. Laenaja poole pealt vaadatuna tuleks seega küsida intressi vähemalt turuhinnas isegi tühise tehingu puhul.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo