Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Oleme osaühing (käibemaksukohustuslane). MTÜ, mis on SA Innove projekti "Noorte töölerakendamine tööturuvalmiduse kasvu abil" (suunatud otseselt töötutele noortele) läbiviijaks ja toetuse (ESF) saajaks, tahab saata meile tööpraktikale töötu noore. Projekti seireeeskirjas on ette nähtud toetuse rahadest maksta töövõtjatele tööpraktika juhendamistasu ette nähtud määras. Kui me väljastame MTÜ-le arve juhendamistasu kohta, kas see on meie jaoks käive ja kas tuleb arvele märkida käibemaks 20 %?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Oleme osaühing (käibemaksukohustuslane). MTÜ, mis on SA Innove projekti "Noorte töölerakendamine tööturuvalmiduse kasvu abil" (suunatud otseselt töötutele noortele) läbiviijaks ja toetuse (ESF) saajaks, tahab saata meile tööpraktikale töötu noore. Projekti seireeeskirjas on ette nähtud toetuse rahadest maksta töövõtjatele tööpraktika juhendamistasu ette nähtud määras. Kui me väljastame MTÜ-le arve juhendamistasu kohta, kas see on meie jaoks käive ja kas tuleb arvele märkida käibemaks 20 %?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.04.2014 10:43 (941 korda)
Mõistlik oleks MTA-lt küsida kirjalikku selgitust.

Üldpõhimõtte järgi on see käive (toimub tasu eest teenuse osutamine), kuid küsimus on, kas see võiks olla maksuvaba KMS § 16 lg 1 p 6 alusel (mitteärilise iseloomuga koolitus). See sõltub konkreetsest kaasusest, kuid see võib olla mõistlik tõlgendus. MTA on varem nt tööturuteenuste ja –toetuste seaduse alusel makstava juhendamistasu lugenud nn eelarveliseks toetuseks, mida ei maksustata. Vt siit foorumist: http://www.rmp.ee/foorum/kaibemaks/12002?HL


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo