Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Kontserni emaettevõte organiseerib kogu kontserni ühiseid suvepäevi. Saime ettemaksu arve (50%) broneeritud ansamblilt, mille me kohe ära pidime maksma. Suvepäevad toimuvad mitme kuu pärast, praegu ei oska tütaettevõtete vahel jagada.<br /><br />Kas ma võin selle ettemaksu praegu jätta deklareerimata ja maksustamata, seni kuni me midagi saanud veel ei ole? Ega ei loeta ettevõtlusega mitteseotud väljamakseks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kontserni emaettevõte organiseerib kogu kontserni ühiseid suvepäevi. Saime ettemaksu arve (50%) broneeritud ansamblilt, mille me kohe ära pidime maksma. Suvepäevad toimuvad mitme kuu pärast, praegu ei oska tütaettevõtete vahel jagada.

Kas ma võin selle ettemaksu praegu jätta deklareerimata ja maksustamata, seni kuni me midagi saanud veel ei ole? Ega ei loeta ettevõtlusega mitteseotud väljamakseks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.03.2014 19:54 (1164 korda)
Kui kulud jagatakse ning ei ole veel teada, millises ulatuses teil võimalik maksukohustus võiks tekkida ja kas üldse tekib, siis ei pea te hetkel seda maksustama.

Sarnaselt võib muus olukorras olla näiteks erisoodustuselt maksukohustuse tekkimise aeg nii kulu kandmise aeg (kui on teada, et tegemist on tulevikus erisoodustusena üleantava hüvega) kui ka hüve üleandmise aeg (kui nt hüve soetamisel ei olnud teada, kas see antakse töötajale või hoopis äripartnerile või võõrandatakse tasu eest).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo