Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mittetulundusühing - Kui Eesti MTÜ teeb välisriigi (Saksamaa) organisatsioonile, mille liige ta on, annetuse,siis kas see läheb meil Eestis ka kuidagi maksu alla? Ja kuidas on lood siis kui maksame liikmemaksu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti MTÜ teeb välisriigi (Saksamaa) organisatsioonile, mille liige ta on, annetuse,siis kas see läheb meil Eestis ka kuidagi maksu alla? Ja kuidas on lood siis kui maksame liikmemaksu?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 12.03.2014 21:25 (913 korda)
Eestis asutatud isikutele ja mõnes muus Euroopa Majanduspiirkonna Lepinguriigis (st Euroopa Liidus + Islandis, Liechtensteinis, Norras) asutatud isikutele annetamisel kohalduvad samad maksusoodustused (vt tulumaksuseaduse § 11 lg 10 koostoimes § 49 lg 2). St, kui see isik vastab tulumaksuseaduse § 11 lg-s 10 sätestatud tingimustele, siis saab talle teha § 49 lg-s 2 sätestatud piirides maksuvabasid annetusi.

Liikmemaksu puhul ei ole tähtsust, millise riigi mittetulundusühingule seda tasutakse. Kui liikmeks olek on põhikirjaliste eesmärkidega seotud, siis tulumaksukohustust liikmemaksu tasumisest ei teki (vt TuMS § 51 lg 3).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo