Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Äriühing (likvideerimisel) ei ole pole olnud käibemaksukohutuslane, müüb põhivara, kinnistu (ostetud käibemaksuvabalt, sisult krunt KMS § 16 lg 2 p 3 tähenduses), mille müügihind ületab 16000 eurot. Kas peab ennast registreerima käibemaksukohustuslaseks või lähtub KM § 19 lg-st 1 ja müüb ilma käibemaksuta?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Äriühing (likvideerimisel) ei ole pole olnud käibemaksukohutuslane, müüb põhivara, kinnistu (ostetud käibemaksuvabalt, sisult krunt KMS § 16 lg 2 p 3 tähenduses), mille müügihind ületab 16000 eurot. Kas peab ennast registreerima käibemaksukohustuslaseks või lähtub KM § 19 lg-st 1 ja müüb ilma käibemaksuta?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.02.2014 10:03 (1821 korda)
Kui tegemist on põhivaraga, siis seda tehingut ei arvestata KMS § 19 lg 1 kohaselt käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära arvestuses.

Vt samasugust küsimust-vastust: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=2429


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo