Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Mitteresident - Kas videotehnika rent Soome ettevõtjalt ja kaubakastide rent Taani ettevõtjalt lähevad tulumaksu alla?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas videotehnika rent Soome ettevõtjalt ja kaubakastide rent Taani ettevõtjalt lähevad tulumaksu alla?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 12.02.2014 11:24 (875 korda)
Mitteresidendi Eestis maksustatavate tulude loetelu on sätestatud tulumaksuseaduse §-s 29, üüri-/rendisuhete ja litsentsitasude osas täpsemalt selle lõikes 6. Kaubakastide ja videotehnika rent/üür maksuobjektide loetellu ei mahu, siin tulumaksustatavad ei ole ning seega ka tulumaksu kinnipidamise kohustust ei ole.

Ei saa välistada, et MTA käsitleb videotehnikat „tööstusliku, kaubandusliku või teadusalase sisseseadena“ ning selle kasutamise eest makstavat tasu sellest tulenevalt litsentsitasuna. Kui nii, siis tekiks siin ka selles osas tulumaksukohustus (täidetakse maksu kinnipidamise teel; maksulepingu art 12 lg 2 punkti a alusel 5%, koos tuludeklaratsiooniga peaks esitama mitteresidendi residentsustõendi).

Vt sellisel juhul sarnast vastust siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1686

Kuivõrd MTA ei ole juhendmaterjalides „kaubandusliku, tööstusalase ja teadusalase sisseseade“ mõistet täpsustanud, soovitame esitada MTA-le kirjalik selgitustaotlus või taotlus siduva eelotsuse saamiseks.

Kui teenust saab käibemaksukohustuslane või piiratud käibemaksukohustuslane (sellise teenuse saamisel tekib kohustus end piiratud käibemaksukohustuslasena registreerimiseks, vt KMS § 21 lg 1 viitega § 10 lg-le 5), siis tuleb teenus pöördmaksustada.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo