Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Ettevõte omab hoonetega kinnistut ja üürib hooneid välja pikema aja vältel kui 1 aasta. Kinnisvara üürileandmine ja kinnisvarahaldus ongi ettevõtte peamised tegevusalad. Kas sellisel juhul tuleb maa ja hooned kajastada bilansis materiaalse põhivarana (mitte kinnisvarainvesteeringuna)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte omab hoonetega kinnistut ja üürib hooneid välja pikema aja vältel kui 1 aasta. Kinnisvara üürileandmine ja kinnisvarahaldus ongi ettevõtte peamised tegevusalad. Kas sellisel juhul tuleb maa ja hooned kajastada bilansis materiaalse põhivarana (mitte kinnisvarainvesteeringuna)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.01.2014 12:43 (1097 korda)
Tegemist on kinnisvarainvesteeringuga. RTJ 6 punkt 7: „Kinnisvarainvesteering on maa või hoone (või osa hoonest), mida ettevõte hoiab renditulu teenimise või turuväärtuse tõusmise eesmärgil ja mida ta ei kasuta muus majandustegevuses (kaupade tootmisel või teenuste osutamisel (v.a renditeenused) või halduseesmärkidel)./-/“

RTJ 5 punkt 8 samas välistab põhivara alt: „/-/Materiaalse põhivara mõiste alla ei kuulu maa ja hooned, mida ettevõte hoiab renditulu teenimise või turuväärtuse tõusmise eesmärgil ja mida ta ei kasuta enda majandustegevuses (vt RTJ 6 „Kinnisvarainvesteeringud”)./-/“


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo