Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõte korraldab koolituse (lektor, seminariruumi kasutus jms, reaalselt toimuv ja tõestatav) ja õhtuse jõulupeo. Toitlustus, õhtune üritus- loomulikult erisoodustus aga kuidas toimida töötajate majutuse ning transpordiga maksustamise ning sisendkäibemaksuga? Kas proportsiooni alusel?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte korraldab koolituse (lektor, seminariruumi kasutus jms, reaalselt toimuv ja tõestatav) ja õhtuse jõulupeo. Toitlustus, õhtune üritus- loomulikult erisoodustus aga kuidas toimida töötajate majutuse ning transpordiga maksustamise ning sisendkäibemaksuga? Kas proportsiooni alusel?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.12.2013 19:43 (1417 korda)
Kui kulutus on nii ettevõtlusega seotud kui ka töötajate isiklikes huvides, siis on proportsiooni määramine täiesti võimalik. Ka sisendkäibemaksu mahaarvamine võib toimuda proportsionaalselt ettevõtlusega seotud osaga (vt KMS § 29 lg 4, tuleks teha õiend).

Töötajate majutuskulude osas saab sisendkäibemaksu maha arvata vaid siis, kui need kantakse lähetuse raames. Kuigi käibemaksuseaduse ja töölepingu seaduse mõistes on lähetused erinevad mõisted, oleks siiski soovitatav sellises olukorral lähetuskorraldus vormistada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo