Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kaubaveoteenuse Eestist-Norra vahendamine. Eesti KM kohuslane (kes ise saab arve transpordifirmalt) teeb arve edasi teisele Eesti KM kohuslasele -kauba saatjale. Kas on õige 0% km määraks? Millisele seaduse paragrahvile toetuda?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kaubaveoteenuse Eestist-Norra vahendamine. Eesti KM kohuslane (kes ise saab arve transpordifirmalt) teeb arve edasi teisele Eesti KM kohuslasele -kauba saatjale. Kas on õige 0% km määraks? Millisele seaduse paragrahvile toetuda?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 06.12.2013 12:36 (1878 korda)
Tegemist ei ole mitte vahendamisteenusega (võlaõigusseaduse mõistes agendi- ja maaklerileping, KMS mõistes vahendamisteenus, vt KMS § 2 lg 11), vaid teenuse edasimüügiga, mida maksustatakse samamoodi nagu siis, kui te oleksite vedu füüsiliselt ise korraldanud. Kui te osutate veoteenust teisele Eesti käibemaksukohustuslasele, siis on käibe tekkimise koht Eesti (vt KMS § 10 lg 1). Üldjuhul oleks maksumäär seega 20%, kuid teie küsimuse puhul võib olla alus 0% rakendamiseks.

KMS § 15 lg 4 p-d 8-9 loevad 0% maksustatavaks välistransiidi tolliprotseduuril oleva kauba veoteenuse ning ekspordiks osutatava veoteenuse.

Kui te enda kauba ühendusevälisesse riiki vedamiseks tellite veoteenust ja soovite seda edasi müüa, siis võib kaaluda ka veoteenuse hinna lülitamist kauba hinna sisse ning saavutada ka selle kaudu 0% kohaldamise kauba ekspordi kaudu. Tähelepanu tuleks pöörata tarnetingimustele ja vastutuse üleminekule jms (mõlema variandi puhul).

Arvele märgitavad viited leiate siit: http://www.emta.ee/index.php?id=28482#17.2.2


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo