Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - KÄIBEMAKS - Korteriühistu sai km kohustuslaseks 28.11. Kui KÜ esitab kommunaalteenuste arved (nii äri-kui elamispindadele) 30.11. siis peab ta käibemaksu lisama. Kas ühistul on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida arvetelt, mis on talle esitatud perioodi 01.11-30.11. eest, st enne kui ta km kohustuslaseks sai? Kui teenuse osutaja esitas arve 1* kvartalis, nt oktoobris aga teenuse perioodiks oli oktoober-detsember, siis kui KÜ sai nüüd novembris käibemaksukohustuslaseks, kas ta on õigus sisendkäibemaks tagasiküsida novembri ja detsembri eest?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Korteriühistu sai km kohustuslaseks 28.11. Kui KÜ esitab kommunaalteenuste arved (nii äri-kui elamispindadele) 30.11. siis peab ta käibemaksu lisama. Kas ühistul on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida arvetelt, mis on talle esitatud perioodi 01.11-30.11. eest, st enne kui ta km kohustuslaseks sai? Kui teenuse osutaja esitas arve 1* kvartalis, nt oktoobris aga teenuse perioodiks oli oktoober-detsember, siis kui KÜ sai nüüd novembris käibemaksukohustuslaseks, kas ta on õigus sisendkäibemaks tagasiküsida novembri ja detsembri eest?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 05.12.2013 07:43 (1456 korda)
Tuleb lähtuda käibe tekkimise aja reeglitest (käibemaksuseaduse, KMS § 11).

Eeldatavasti on kommunaalteenuste arveldusperiood kalendrikuu. Sel juhul tekib novembri teenuste käive 30.11 ja tuleb täies ulatuses maksustada.

Sisendkäibemaksu osas kehtib sama põhimõte. Kui teenuse arvestusperiood on kuu, siis tekib käive 30.11 ning novembri arvetelt saate käibemaksu maha arvata. Kui teenuse periood on nt oktoober-detsember, siis tekib käive 31.12 ja sisendkäibemaksu saab täies ulatuses maha arvata.

Kui tegemist on kauba või ühekordse teenusega, siis tuleb jälgida kauba üleandmise või teenuse osutamise aega ning kui see on 28.11 või hiljem, siis saab ka sisendkäibemaksu maha arvata. Varem soetatud kauba puhul on mahaarvamine võimalik ka KMS § 29 lg 5 alusel.

Teil on õigus esitada perioodi 28.11-31.12.2013 kohta üks käibedeklaratsioon (KMS § 27 lg 1).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo