Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Müüme kaupa Rootsi. Nüüd sain sealt reklamatsiooniarve. Kas siin on vaja pöördkäibemaksu arvestada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Müüme kaupa Rootsi. Nüüd sain sealt reklamatsiooniarve. Kas siin on vaja pöördkäibemaksu arvestada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.11.2013 13:50 (1296 korda)
KMS § 28 lg 3: Kui maksukohustuslane muudab eelmise perioodi kohta esitatud ühendusesisese käibe aruande andmeid, on ta kohustatud vastava perioodi kohta esitama maksuhaldurile ühendusesisese käibe muutmise aruande. Kui maksukohustuslane tühistab kauba või teenuse kohta esitatud arve või esitab kreeditarve, kajastatakse sellest tulenevad muudatused arve tühistamise või kreeditarve esitamise maksustamisperioodi kohta esitataval ühendusesisese käibe aruandel.

Reklamatsiooniarve vähendab sisuliselt kauba/kaupade maksustatavat väärtust, kuid ei saa välistada, et nõutakse sisse mingeid täiendavaid kulusid (nt mis tekkisid kauba soetajal kauba vajalikku konditsiooni viimisega seoses).

Esimesel juhul tuleks esitada kauba ühendusesisese käibe aruanne (miinusega) vastavalt KMS § 28 lg 3, seega korrigeeritakse väärtuse vähenemist selle kuu VD-s, millal reklamatsioon saadi.

Teisel juhul sõltuks lahendus sellest, kas arve on vormistatud sisseostetud teenuse edasimüügina või kahjuhüvituse nõudega. Teenuse edasimüügi korral tuleks teenus pöördmaksustada ja sisendkäibemaks üldkorras maha arvata. Kahju hüvitamise korral käivet ei tekiks. Tuleks uurida, mis on arvele kirjutatud ja millised viited lisatud.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo