Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ostsime seadme Inglise firmalt, kes näitab arvel VAT 0%. Arvel KMKR nr-d puuduvad. Kauba tõi kohale Peterburi esindaja, kes KMKR numbrist ei taipa midagi. Otsest kontakti Inglise firmaga ei ole. Kuidas deklareerida käibemaksu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ostsime seadme Inglise firmalt, kes näitab arvel VAT 0%. Arvel KMKR nr-d puuduvad. Kauba tõi kohale Peterburi esindaja, kes KMKR numbrist ei taipa midagi. Otsest kontakti Inglise firmaga ei ole. Kuidas deklareerida käibemaksu?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.05.2006 10:08 (1625 korda)
Vastates võib ilmselt eeldada, et impordiga Teie aspektist vaadates tegemist olla ei saa. Küsimus võiks olla veel selles, kas tegemist on ühendusesisese käibega (KMS § 8) või on Teil lihtsalt üldine pöördmaksukohustus.
Ühendusesisene soetamine eeldab, et tehingu teiseks pooleks on teise riigi käibemaksukohustuslane (vt KMS § 8 lg 1). Küsimusest võib järeldada, et tegemist ei ole käibemaksukohustuslasest müüjaga.
Nüüd tuleks vaadelda, kas mõni muu säte tekitab maksukohustuse. KMS § 3 lg 4 p 5 kohaselt peab maksukohustuslane arvestama käibemaksu kauba soetamiselt või teenuse saamiselt ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena ning kellel puudub Eestis püsiv tegevuskoht, mille kaudu ta tegeleb ettevõtlusega Eestis.
Antud juhul rakendubki see säte. Teil on seega pöördmaksukohustus. Juhul, kui Te kasutate kaupa maksustatava käibe genereerimiseks, siis saate nii arvestatud kui ka sisendkäibemaksu üheaegsel deklareerimisel maksukohustuseks 0 ning riigile otseselt midagi maksma ei pea (vt KMS § 29 lg 1).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo