Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõtte töötaja käib oma autoga lähetuses, tangib kütuse, mis hüvitatakse kuludokumendi alusel. Kas selle arve alusel on õigus ka sisendkäibemaks tagasi küsida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtte töötaja käib oma autoga lähetuses, tangib kütuse, mis hüvitatakse kuludokumendi alusel. Kas selle arve alusel on õigus ka sisendkäibemaks tagasi küsida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.10.2013 12:48 (2144 korda)
Tegemist on tavalise ettevõtluse kuluga, millelt sisendkäibemaksu mahaarvamine toimub üldises korras.

Arvetest. Kui töötaja toob kütusetšeki, mis ei ole tööandja nimele väljastatud arve, siis saab selle alusel käibemaksu maha arvata ainult juhul, kui tegu on automaattankla tšekiga ja summa (ilma käibemaksuta) on 160 euro piires. Selline on lihtsustatud arve regulatsioon. Vt selle kohta täpsemalt käibemaksuseaduse, KMS § 31 lg 1 (sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused), § 37 lg 9 ja lg 10 (nõuded lihtsustatud arvele).

Vt ka sarnast vastust EML kodulehelt:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1601


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo