Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõttel on soetatud kinnistu, millelt ei ole sisendkäibemaksu maha arvatud ja see kinnistu antakse tütarettevõttesse mitterahaliseks sissemakseks osakapitali. Kas see on käive? Millisest käibemaksuseaduse punktist peaksin lähtuma, et aru saada, kas tegemist on käibega või mitte?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõttel on soetatud kinnistu, millelt ei ole sisendkäibemaksu maha arvatud ja see kinnistu antakse tütarettevõttesse mitterahaliseks sissemakseks osakapitali. Kas see on käive? Millisest käibemaksuseaduse punktist peaksin lähtuma, et aru saada, kas tegemist on käibega või mitte?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.10.2013 10:39 (1622 korda)
Kauba (kinnisasi on käibemaksuseaduse, KMS tähenduses kaup) üleandmine mitterahalise sissemaksena on tavaline käive. KMS ütleb, et käive on kauba võõrandamine ja teenuse osutamine ettevõtluse käigus (KMS § 4 lg 1). Võõrandamise mõiste ja ettevõtluse mõiste on samuti KMS-s selgitatud (vt KMS § 2 - mõisted).

Kuna üle antakse kinnisasi, siis on tegemist eelduslikult maksuvaba käibega (KMS § 16 lg 2 p 3). Erandid, millal kinnisasja käive maksustatakse standardmääras (st 20% käive), on nimetatud § 16 lg 2 p 3 teises lauses.

Vt sarnaseid teemasid küsimuste-vastuste rubriigis:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1900
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1402
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=846


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo