Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - KÄIBEMAKS - Ettevõte osutab transportteenust Eest-Norra-Eesti. Arve esitatakse teisele Eesti käibemaksukohustuslasest transpordifirmale, kellele meie teeme alltööd. Koostasime arve 20%, nüüd aga tuli peatöövõtjatjalt arve tagasi, et tegemist on ühendusevälise käibega ja arve peaks olema 0%. Kas on meil alust esitada arve 0%?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte osutab transportteenust Eest-Norra-Eesti. Arve esitatakse teisele Eesti käibemaksukohustuslasest transpordifirmale, kellele meie teeme alltööd. Koostasime arve 20%, nüüd aga tuli peatöövõtjatjalt arve tagasi, et tegemist on ühendusevälise käibega ja arve peaks olema 0%. Kas on meil alust esitada arve 0%?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.09.2013 13:38 (1814 korda)
Arve tagasisaatjal on õigus: tegemist on tõepoolest teenusega, mis maksustatakse 0% käibemaksuga. Vt käibemaksuseaduse § 15 lg 4 p 8, 9 ja 10:
Käibemaksumäär on null protsenti järgmiste teenuste maksustatavast väärtusest:
8) välistransiidi tolliprotseduuril oleva kauba veoteenus, sellise kaubaveo korraldamise teenus ning sellise kaubaveoga seotud kõrvalteenused, kui see vedu moodustab osa veost, mis algab või lõpeb ühendusevälises riigis;
9) kauba eksportimiseks osutatav kaubaveoteenus, kaubaveo korraldamise teenus ning sellise kaubaveoga seotud kõrvalteenused;
10) kauba importimiseks osutatav kaubaveoteenus, kaubaveo korraldamise teenus ning sellise kaubaveoga seotud kõrvalteenused, kui nimetatud teenuste kulu on arvatud imporditava kauba maksustatava väärtuse hulka.

Kehtiva KMS teksti leiate siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/120122011004?leiaKehtiv

Arvel tuleks viidata ühele kolmest punktist, pöördmaksustamise viidet ei ole vaja (pöördmaksustamist ei toimu, sest veoteenuse hind lisatakse kauba väärtusele ja maksustatakse sihtriigis impordina).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo