Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - MTÜ (ei ole KM-kohuslane) ostab seminari läbiviimise teenust Austria firmalt (ei ole Eestis reg KM kohuslane). Teenus osutatakse Eestis. Kas tekib piiratud maksukohuslaseks registreerimise kohustus? Milliseid nüansse tuleb sellise tehingu puhul arvestada käibemaksu seisukohalt?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

MTÜ (ei ole KM-kohuslane) ostab seminari läbiviimise teenust Austria firmalt (ei ole Eestis reg KM kohuslane). Teenus osutatakse Eestis. Kas tekib piiratud maksukohuslaseks registreerimise kohustus? Milliseid nüansse tuleb sellise tehingu puhul arvestada käibemaksu seisukohalt?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.09.2013 01:00 (1426 korda)
1. Kas tegemist on ärilisel eesmärgil toimuva koolitusega (seminariga)? Kui ei, siis on see maksuvaba teenus ja Eestis maksukohustust ei teki. Vt KMS § 16 lg 1 p 6.

2. Kui see ei ole maksuvaba teenus, siis on teenuse osutajal kohustus Eestis käibemaksukohustuslaseks registreerida, sest kuna teenus ei kuulu KMS § 10 lg 5 loetellu, siis piiratud maksukohustuslaseks registreerimise kohustust teenuse saajal ei teki. Samas, kui teenuse saaja on ennast kas vabatahtlikult või seoses muu teenusega juba piiratud maksukohustuslasena registreerinud, siis tekib ka kohustus seda teenust Eestis pöördmaksustada. Seega kui olete huvitatud üritusest ja tahate korraldaja elu lihtsamaks teha, siis võite MTÜ vabatahtlikult registreerida.

3. Võimalik on ka korraldada teenuse edasimüük - paluda Austria firmal esitada arve mõnele Eestis registreeritud käibemaksukohustuslasele, kes korraldab pöördmaksustamise ning müüb sama teenuse sama hinnaga MTÜ-le edasi, lisades arvele Eesti käibemaksu.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo