Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Muud - Firma maksab oma töötajale isikliku sõiduauto kasutamise hüvitist 64 eurot kuus. Küsimus vormistamise kohta. Hüvitise maksmise korra järgi (§ 3 lg 1 punkt 3) peab olema otsuses kirjas sõidu eesmärk. Kuidas sõnastada eesmärki? Kas piisab, kui eesmärgiks kirjutada tööülesannete täitmine või peab olema konkreetselt kirjutatud, milliseid tööülesandeid täidetakse?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma maksab oma töötajale isikliku sõiduauto kasutamise hüvitist 64 eurot kuus. Küsimus vormistamise kohta. Hüvitise maksmise korra järgi (§ 3 lg 1 punkt 3) peab olema otsuses kirjas sõidu eesmärk. Kuidas sõnastada eesmärki? Kas piisab, kui eesmärgiks kirjutada tööülesannete täitmine või peab olema konkreetselt kirjutatud, milliseid tööülesandeid täidetakse?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 08.09.2013 21:17 (1132 korda)
Üldjuhul võib piisata, kui otsuses märgitakse üldistatult, et hüvitist makstakse tööülesannete täitmise eest. Täpsem määratlus oleks siis, kui peetakse sõidupäevikut ning sõidupäevikus märgitakse, kuhu ja mis eesmärgil sõiduautoga sõideti. Ka sellisel juhul oleks siiski tööandja otsus ise üldsõnaline.

Kui aga töölepingus toodud ametikoha kirjeldusest ei ole otseselt välja loetav sõiduauto kasutamise vajadus (nt kontoriamentiku puhul), siis soovitame lisada lühikese selgituse - näiteks klientidega, äripartneritega või teistes töökohtades töötavate töötajatega kohtumine, asjaajamine ametiasutustes, teiste töötajate transportimine, väikesemahulise kauba vedu vms.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo