Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Maksuvaba käive - Kui ettevõte annab teisele ettevõttele laenu ja saab intrssitulu, kas see tuleb kajastada KMD maksuvaba käibena? Kas see deklareeritakse sellel kuul kui intress laekub või kui intress välja arvestatakse (lepingus punkt, et intress makstakse lepingu lõpus aga raamatupidamislikult arvestan intressi ülesse iga aasta lõpus). Kas tekitab ettevõttel käibemaksu proportsiooni?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui ettevõte annab teisele ettevõttele laenu ja saab intrssitulu, kas see tuleb kajastada KMD maksuvaba käibena? Kas see deklareeritakse sellel kuul kui intress laekub või kui intress välja arvestatakse (lepingus punkt, et intress makstakse lepingu lõpus aga raamatupidamislikult arvestan intressi ülesse iga aasta lõpus). Kas tekitab ettevõttel käibemaksu proportsiooni?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.08.2013 20:56 (3789 korda)
Jah, tegemist on maksuvaba käibega, mis tuleb KMD-l deklareerida. Käive tekib intressi maksmisel või maksustamisperioodil, mille kestel saadud teenuste eest tasumine on kokku lepitud ehk siis tasumise tähtajal, kuid mitte hiljem kui 12 kalendrikuu möödumisel (KMS § 11 lg 4).

Kui see on juhusliku iseloomuga tehing, siis osalise sisendkäibemaksu mahaarvamise kohustust ei teki (KMS § 32 lg 2). Vt ka analoogset vastust EML kodulehel: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1133


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo