Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte ostis arendajalt korteri. Uusehitisena lisandus käibemaks. Nüüd müüb ettevõte korteri edasi, korterit pole kasutusse võetud. Lisame arvele käibemaksu. Kas sellise tehingu puhul ei rakendu erikord, kus müüja küll arvel kajastab käibemaksu kui ostja ei tasu vaid arvestus käib läbi käibemaksudeklaratsiooni pöördmaksustamise? Kas siin on tegemist tavakorras käibemaksu deklareerimise ja tasumisega ostja poolt müüjale?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte ostis arendajalt korteri. Uusehitisena lisandus käibemaks. Nüüd müüb ettevõte korteri edasi, korterit pole kasutusse võetud. Lisame arvele käibemaksu. Kas sellise tehingu puhul ei rakendu erikord, kus müüja küll arvel kajastab käibemaksu kui ostja ei tasu vaid arvestus käib läbi käibemaksudeklaratsiooni pöördmaksustamise? Kas siin on tegemist tavakorras käibemaksu deklareerimise ja tasumisega ostja poolt müüjale?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.06.2013 06:43 (2905 korda)
Kuna edasimüüdavat korterit kasutusse võetud ei ole, siis tuleb edasimüük tõepoolest kohustuslikus korras maksustada käibemaksuga. Käibemaksu deklareeritakse tavakorras ja ostja tasub kogu summa (st koos käibemaksuga summa) müüjale. Vt käibemaksuseaduse § 16 lg 2 p 3 teine lause.

Erikord, mida te kirjeldate, rakendub ainult sellisel juhul, kui müüja kasutab valikulist maksustamist. Seda on selgitatud ka erikorra paragrahvis - KMS § 41.1 lg 2 punktis 1.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo