Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Ariühing A ostis aastal 2012 teises äriühingus B osaluse 33%. Ei ole juhatuse liige. Kas ostu kajastada pank/ k aktsiad väärtpaberid?<br />2013. aastal maksis B äriühingule A dividende, kuidas seda kajastada?<br />Kas on tegemist sidusettevõttega ?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ariühing A ostis aastal 2012 teises äriühingus B osaluse 33%. Ei ole juhatuse liige. Kas ostu kajastada pank/ k aktsiad väärtpaberid?
2013. aastal maksis B äriühingule A dividende, kuidas seda kajastada?
Kas on tegemist sidusettevõttega ?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.06.2013 07:45 (1228 korda)
Tegemist on sidusühinguga. Eeldatavasti konsolideeritud aruandeid te ei koosta (tütarühinguid ei ole). RTJ 11 kohaselt saab valida, kas kajastada sidusühingut soetusmaksumuse meetodil (juhendi punktid 88-90), kapitaliosaluse meetodil (punktid 91-102) või õiglases väärtuses (punktid 103-104). Kui ta valite soetusmaksumuse meetodi, siis kajastate dividendi 2013. aasta finantstuluna (dividendid kuulutati välja 2013. aastal). Kui valite kapitaliosaluse meetodi, siis arvestate sidusühingu 2012. aasta aruande alusel investeeringu väärtuse suurenemise (vähenemise) ning sellele vastava kasumi (kahjumi). Teie küsimuses pakutud variant vastab soetusmaksumuse meetodile.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo