Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Millal tekib käive ja käibemaksu tasumise kohustus,kui kinkekaardi müüja esitab ostjale arve konkreetselt määratud kauba või teenuse nimetusega, mida selle kaardil toodud vääringus lunastamisel tarbida saab, kuid määramata on vaid üksnes tarbimise aeg?<br /><br />Kas käibe toimumise varasem aeg (nt. krediitkaardiga makse)tähendabki müüja jaoks toodud tehingu korral maksukohustuse tekkimise aega ja ostja jaoks sisendkäibemaksu mahaarvamise aega ja kas seega peaks arvel ka KM olema eraldatud?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Millal tekib käive ja käibemaksu tasumise kohustus,kui kinkekaardi müüja esitab ostjale arve konkreetselt määratud kauba või teenuse nimetusega, mida selle kaardil toodud vääringus lunastamisel tarbida saab, kuid määramata on vaid üksnes tarbimise aeg?

Kas käibe toimumise varasem aeg (nt. krediitkaardiga makse)tähendabki müüja jaoks toodud tehingu korral maksukohustuse tekkimise aega ja ostja jaoks sisendkäibemaksu mahaarvamise aega ja kas seega peaks arvel ka KM olema eraldatud?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 05.06.2013 07:54 (1630 korda)
Kinkekaart on oma olemuselt sisuliselt maksevahend, mitte aga kauba või teenuse müük. Käive kauba või teenuse müügist tekib siis, kui reaalselt kinkekaart lunastatakse kauba või teenuse vastu.
Kui tegemist on konkreetse kauba või teenusega, siis tuleb maksustada nagu ettemaksu.
Soovitan tutvuda ka Eesti maksuseaduste kommentaarid 2013 juhistega lk 309 ning Olga Lavrova artikliga ettemaksudest: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1169.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo