Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõte ostab kaupu Poolast ja arve tuleb Poola zlottides. Kas nüüd pöördkäibemaksu arvutamiseks peame zlotid arvestama ümber EEK tolliväärtuskursiga ja raamatupidamise (tasumisel, kauba arvele võtmisel) kasutama Eesti Panga kurssi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte ostab kaupu Poolast ja arve tuleb Poola zlottides. Kas nüüd pöördkäibemaksu arvutamiseks peame zlotid arvestama ümber EEK tolliväärtuskursiga ja raamatupidamise (tasumisel, kauba arvele võtmisel) kasutama Eesti Panga kurssi?
Küsis ja vastas EML 17.11.2005 15:25 (2144 korda)
Kui tegemist on kauba ühendusesisese soetamisega (st Poola arvel on käibemaks 0%), siis pöördkäibemaksustamisel määratakse vahetuskurss tõepoolest tolliväärtuse arvutamist reguleerivate ühenduse tolliseadustiku sätete kohaselt. Nii sätestab käibemaksuseaduse § 29 lg 13.

See, mis väärtuses tuleb kaup raamatupidamises arvele võtta, on reguleeritud raamatupidamise seadusega. Käibedeklaratsioonil ja raamatupidamisarvestuses ei pruugi tehingute kajastamine päris täpselt kokku langeda.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo