Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Kaks ettevõtet ostavad kinnistu kaasomandisse, ostmise hetkel tehakse kokkulepe, et üks ettevõte maksab kogu soetusmaksumuse ja saab õiguse müüa raieõigus. Kui raieõiguse võõrandamisest saadakse rohkem raha kui kinnistu soetusmaksumus, siis teeb kaasomanik teisele ülejääva summa kohta arve, kahjumi puhul vastupidi.<br />Näide: ettevõtted A ja B soetavad kinnistu X maksumus 1000 eurot. Kogu kinnistu maksumuse 1000 eurot tasub ettevõte A, Ettevõte A müüb raieõiguse summas 1100 eurot+ km 220 eurot. Ettevõte B esitab ettevõttele A arve raie kohta summas 50 eurot +km 10 eurot ja kannab selle summa ettevõttele B. Rahaliselt on ettevõtted omavahel tasa aga kas käibemaksu seisukahalt võib nii kajastada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kaks ettevõtet ostavad kinnistu kaasomandisse, ostmise hetkel tehakse kokkulepe, et üks ettevõte maksab kogu soetusmaksumuse ja saab õiguse müüa raieõigus. Kui raieõiguse võõrandamisest saadakse rohkem raha kui kinnistu soetusmaksumus, siis teeb kaasomanik teisele ülejääva summa kohta arve, kahjumi puhul vastupidi.
Näide: ettevõtted A ja B soetavad kinnistu X maksumus 1000 eurot. Kogu kinnistu maksumuse 1000 eurot tasub ettevõte A, Ettevõte A müüb raieõiguse summas 1100 eurot+ km 220 eurot. Ettevõte B esitab ettevõttele A arve raie kohta summas 50 eurot +km 10 eurot ja kannab selle summa ettevõttele B. Rahaliselt on ettevõtted omavahel tasa aga kas käibemaksu seisukahalt võib nii kajastada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 27.02.2013 08:33 (1051 korda)
Tegemist on üldkorras maksustatava käibega nii kasumi kui kahjumi korral.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo