Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kas toitlustamise teenus EL liikmesriigi firmale (ei ole Eestis KM kohtustuslane)on 0% ja pöördmaksustatakse sihtkohariigis? Küsimus selles, et kui näiteks lõunasöök söödi kohapeal, aga õhtusöök anti neile kaasa ja nad tarbisid seda asukohariigis või tee peal? Selline segane seis. Kui VAT numbriga deklareerida VD-l kui ühendusesisest teenust, kas siis on väga valesti (summa ei ole suur ja olulist osa muidugi firma käibes ei oma ka)?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas toitlustamise teenus EL liikmesriigi firmale (ei ole Eestis KM kohtustuslane)on 0% ja pöördmaksustatakse sihtkohariigis? Küsimus selles, et kui näiteks lõunasöök söödi kohapeal, aga õhtusöök anti neile kaasa ja nad tarbisid seda asukohariigis või tee peal? Selline segane seis. Kui VAT numbriga deklareerida VD-l kui ühendusesisest teenust, kas siis on väga valesti (summa ei ole suur ja olulist osa muidugi firma käibes ei oma ka)?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.02.2013 12:13 (1429 korda)
0% määra saaks rakendada ainult siis, kui vormistada tehing kauba müügina, kuid sel juhul tuleb tõendada kauba toimetamine teise liikmesriiki - st kliendid võivad kaasapakitud toitu sööma hakata alles pärast teise riiki jõudmist ja kirjaliku dokumendi vormistamist selle kohta, et kaup on kohale toimetatud.
Seega on toitlustusteenus reeglina Eestis maksustatud siiski 20% maksumääraga (KMS § 10 lg 2 p 4).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo