Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kui Eesti ettevõte (käibemaksukohuslane) osutab Soome ettevõttele Eestis koolitusteenust, siis kas arve tuleb esitada 20% käibemaksumääraga või 0%? Soome ettevõte on Soomes käibemaksukohuslane.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Eesti ettevõte (käibemaksukohuslane) osutab Soome ettevõttele Eestis koolitusteenust, siis kas arve tuleb esitada 20% käibemaksumääraga või 0%? Soome ettevõte on Soomes käibemaksukohuslane.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.01.2013 12:47 (3230 korda)
Koolitusteenus maksustatakse tihtipeale koolituse toimumise asukohariigis, Eestis kehtiv standardmäär on 20% (vt käibemaksuseaduse, KMS § 10 lg 2 p 2 ja p 2.1). See eeldab, et koolitusteenust müüakse osalejatele ükshaaval (kõigil soovijatel on võimalik registreeruda - näiteks Maksumaksjate liidu maksuseminarid). On ka olemas maksuvaba koolitusteenus (KMS § 16 lg 1 p 6), aga ärilisel eesmärgil läbiviidavale koolitusele see tavaliselt ei laiene.

Kui aga toimub sisekoolitus: Soome klient tellib terve koolituse nt oma töötajatele ja keegi teine seal osaleda ei saa, siis oleks sobilik see teenus paigutada üldreegli alla (KMS § 10 lg 4 p 9 - muud teenused), mistõttu maksustamine toimub teenuse saaja asukohariigis. See tähendab, et Eestis on 0% käive ja Soomes arve saaja pöördmaksustab.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo